Drewniane żaluzje – co musisz o nich wiedzieć? 

Drewniane żaluzje – co musisz o nich wiedzieć? 

Nic nie ociepla wnętrza tak, jak drewno. To jeden z wielu powodów, dla których tak wielu naszych klientów decyduje się na drewniane żaluzje. To klasyk w świecie aranżacji wnętrz. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jakich wnętrzach sprawdzą się drewniane żaluzje, jak o nie dbać i jakie są ich największe zalety – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. 

Drewniane żaluzje: tradycja, styl i funkcjonalność 

Żaluzje drewniane to osłony okienne wykonane z drewnianych listewek o szerokości 25 lub 50 mm. Listewki są zazwyczaj zawieszone na sznurkach lub łańcuszkach, by umożliwić ich podnoszenie i opuszczanie oraz regulację kąta nachylenia. Drewniane żaluzje to klasyka w aranżacji wnętrz. Ich naturalny urok i trwałość sprawiają, że stanowią piękny dodatek, który nadaje przestrzeni charakteru. 

W sklepie dzień&noc drewniane żaluzje realizujemy na indywidualne zamówienie klienta. Wszystkie żaluzje produkowane są wyłącznie na drabince sznurkowej nadającej lekkości i wyrazistości, lamele obracane są za pomocą pokrętła, podnoszone i opuszczane przy użyciu sznurka zakończonego eleganckim obciążnikiem. Żaluzje o szerokości lameli 50 mm mają możliwość dodatkowej opcji taśm przysłaniających sznurki, w zróżnicowanej kolorystyce. 

Dostępna kolorystyka 

Żaluzje dostępne są w różnych kolorach o odcieniu naturalnego drewna. Dzięki temu możesz dostosować kolorystykę do wystroju i stylu swojego wnętrza.

 • jasne odcienie najczęściej wybierane są do pokoju dziecięcego, czy sypialni; 
 • naturalne drewno to popularny wybór do pomieszczeń użytkowanych przez całą rodzinę, takich jak salon czy kuchnia; 
 • ciemne drewno to synonim klasycznej elegancji, dlatego takie żaluzje są doskonałą ozdobą biura czy gabinetu; 

Zalety drewnianych żaluzji 

Do tego, że drewniane żaluzje są doskonałym wyborem nie trzeba nikogo zbyt mocno przekonywać. Wystarczy na nie spojrzeć, dotknąć ich i już wiadomo – to strzał w dziesiątkę. Warto jednak znać również ich inne mocne strony. 

 • estetyka: drewno to materiał o naturalnym uroku, który sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej ciepłe i przytulne. Jednocześnie drewniane żaluzje są bardzo eleganckie.
 • uniwersalność: dostępne w trzech odcieniach, idealnie dopasowują się do każdego wnętrza bez względu na jego styl czy wystrój. 
 • trwałość: są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, co sprawia, że są trwałym rozwiązaniem na lata. Dobra jakość drewna gwarantuje, że nawet po długim czasie użytkowania zachowają swój pierwotny wygląd i funkcjonalność. 
 • funkcjonalność: dzięki możliwości regulacji kąta nachylenia listew, użytkownik może precyzyjne kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia, co pozwala na stworzenie idealnej atmosfery w zależności od potrzeb czy pory dnia. 
 • izolacja: drewno jest świetnym izolatorem termicznym i akustycznym. Drewniane żaluzje mogą pomóc w utrzymaniu stabilnej temperatury w pomieszczeniu oraz redukcji hałasu z zewnątrz. 

Montaż żaluzji drewnianych

W przypadku żaluzji drewnianych, masz do wyboru trzy możliwości ich montażu: 

 • montaż na oknie 
 • montaż na ścianie 
 • montaż we wnęce 

To, na jaki sposób montażu się zdecydujesz, zależy od Twoich potrzeb i upodobań, musisz jednak zwrócić uwagę na to, by żaluzje w żaden sposób nie ograniczały funkcjonalności okna, m.in. w zakresie otwierania czy uchylania. 

Nie wiesz, jak zmierzyć swoje okno, aby zamówić żaluzje drewniane na wymiar? Dla nas to żaden problem, pomożemy Ci! Na naszej stronie znajdziesz dokładne instrukcje pomiaru okna, w zależności od wybranego sposobu montażu. A jeśli pojawią się pytania lub wątpliwości – zadzwoń lub napisz. 

Żaluzje drewniane to nie tylko praktyczne rozwiązanie, które zapewnia prywatność, ale również stylowy dodatek do każdego wnętrza. Ich naturalny urok, trwałość i wszechstronność sprawiają, że są doskonałym wyborem dla osób poszukujących eleganckiego i funkcjonalnego sposobu na udekorowanie swoich okien. Dzięki różnorodności dostępnych opcji (różne warianty kolorystyczne, 2 szerokości lameli, 3 opcje montażu) oraz łatwości w utrzymaniu czystości, żaluzje drewniane są doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie wysoką jakość i wyrafinowany styl.