Rolety dzień i noc – najlepsze rolety wewnętrzne? 

Rolety dzień i noc – najlepsze rolety wewnętrzne? 

Pytanie zadane w tytule jest nieco przekorne, bo to jakie rolety wewnętrzne będą dla Ciebie najlepsze, zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Jednak rolety dzień i noc to system, któremu zdecydowanie warto poświęcić chwilę uwagi. To niezwykle sprytne rozwiązanie, które skutecznie łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że są aż tak popularne. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się tego, co najważniejsze o roletach dzień i noc! 

Jak wyglądają rolety dzień i noc? 

Rolety składają się z dwóch warstw materiału: pasków przepuszczających światło i pasów zaciemniających. Dzięki temu, możesz samodzielnie kontrolować ilość światła dziennego, jakie wpada do pomieszczenia, wystarczy odpowiednio wyregulować położenie pasków. Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj rolet nie daje możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Jeśli zależy Ci na takiej funkcji, zdecydowanie lepiej sprawdzą się u Ciebie rolety materiałowe z opcją 100% zaciemnienia

Największe zalety 

Zależnie od tego, czego dokładnie potrzebujesz, będziesz zwracać uwagę na inne funkcje rolet wewnętrznych. W przypadku rolet dzień i noc, śmiało można powiedzieć, że łączą one w sobie wszystko to, co najważniejsze. Dlaczego warto wybrać rolety dzień i noc? 

  • swobodna regulacja ilości światła: niezależnie od pory dnia, możesz w łatwy sposób dostosować ilość światła w pomieszczeniu do swoich upodobań. Dzięki temu możesz zapewnić sobie wystarczająco światła w dzień i zadbać o relaksujący nastrój wieczorem. 
  • minimalistyczny design: rolety składają się z dwóch warstw materiału, utrzymane są zazwyczaj w stonowanych kolorach, odcieniach szarości, bieli czy beżu. Ten minimalistyczny design sprawia, że świetnie dopasowują się do każdego pomieszczenia, bez względu na wystrój. 
  • łatwy montaż i sterowanie: zarówno montaż, jak i późniejsze użytkowanie rolet są naprawdę bardzo łatwe i bez trudu poradzisz sobie z nimi samodzielnie. To duże ułatwienie, np. jeśli zaplanujesz zmiany wystroju. 
  • pełna prywatność: duża dowolność w sposobie ustawienia rolet sprawia, że zapewniają Ci one pełną prywatność. To ważne, szczególnie jeśli mieszkasz w miejscu, w którym bez trudu można “zajrzeć w okna”. 

Montaż rolet dzień i noc 

Rolety dzień i noc montowane są na różne sposoby, dlatego możesz wybrać ten, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.

  • rolety bezinwazyjne mini: doskonałe rozwiązanie, jeśli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na wiercenie w ścianie. Montaż możesz wykonać samodzielnie, polega on na zawieszeniu rolety na ramie okiennej przy pomocy dwustronnego mocowania. 
  • rolety wolnowiszące: przy tych roletach montaż jest bardziej inwazyjny i czasem wymagana jest pomoc fachowca. Rolety wolnowiszące mocowane są do ściany lub sufitu. Ten sposób montażu zapewnia większą prywatność, jednocześnie wiąże się z tym, że ewentualna zmiana wystroju osłon okiennych może być nieco trudniejsza. 
  • rolety w kasecie: rolety montowane w kasecie to system, który klienci wybierają najczęściej. Kaseta sprawia, że materiał rolet jest idealnie naciągnięty, przez co wyglądają elegancko i stylowo. Dodatkowo, dzięki kasecie, masz możliwość całkowitego schowania materiału w górnej kasecie. 

W naszym sklepie dzień&noc wiemy, że wybór sposobu montażu nie zawsze jest prosty. Skontaktuj się z nami i pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. 

Rolety dzień i noc – jak je czyścić? 

Ten typ rolet montowany jest nie tylko w pomieszczeniach takich jak biuro, sypialnia czy salon, ale też tych bardziej wymagających, np. w kuchni czy w łazience. Z tego powodu dobrze jest wiedzieć, jak czyścić rolety, by ich nie uszkodzić i cieszyć się ich wyglądem jak najdłużej. Oto kilka podpowiedzi: 

  • regularne odkurzanie: korzystając z miękkiej nasadki odkurzacza lub specjalnych miotełek do kurzu, delikatnie odkurzaj rolety aby usunąć kurz i inne zanieczyszczenia, które mogły pojawić się na roletach. 
  • wilgotna ściereczka: w przypadku zabrudzeń i plam, najlepiej sprawdzi się ściereczką lub miękką gąbka zwilżone wodą. Pamiętaj, żeby starać się nie używać detergentów, które mogą zniszczyć lub odbarwić materiał. 
  • profesjonalne czyszczenie: jeśli z jakiegoś powodu na roletach pojawiły się plamy, z którymi nie możesz sobie poradzić samodzielnie, zamiast eksperymentować, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. 

Szukasz rolet dzień i noc do swojego wnętrza? Zobacz naszą ofertę.