Najczęściej zadawane pytania

Tak, realizujemy zamówienia również pod wymiar w zależności od preferencji klienta, także na dość nietypowe okna.

Nie. Nasz konfigurator szacuje jedynie cenę wybranego przez Ciebie produktu. Dopiero po tej informacji, możesz podjąć decyzje o dalszym zakupie.

Tak, wszystkie nasze produkty są tworzone w Polsce, posiadają wszystkie wymagane atesty i certyfikaty jakości.

Tak, na produkty robione pod wymiar jest specjalna gwarancja. Jednakże nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych oraz uszkodzeń wynikających ze złego użytkowania rolet.

Aby zachować świeżość i czystość rolet wystarczy regularnie je odkurzać bądź czyścić wilgotną szmatką. Trzeba uważać jedynie, by ściereczka nie była zbyt mokra. Nadmierne zamoczenie może zdeformować kształt rolety. 

Zabrudzenia pozostawione przez owady na roletach są niezwykle trudne do usunięcia. Czyszczenie materiału odbywa się na odpowiedzialność klienta i może skutkować utraceniem gwarancji, ponieważ materiały są nasączone środkiem antystatycznym.
Na własną odpowiedzialność można samemu przeczyścić zabrudzenie, przemywając materiał bawełnianą ścierką z pianą wytworzoną z szarego mydła. Pianę możemy uzyskać z wymieszania zimnej wody z szarym mydłem. Na koniec należy dokładnie osuszyć roletę.

Przy każdym rodzaju osłon okiennych jest podana dokładna instrukcja pomiaru, w razie problemu zawsze możesz poprosić o pomoc nasz dział obsługi klienta.

Prowadzenie żyłkowe w rolecie ma za zadanie utrzymać materiał w pozycji przylegającej do ramy okiennej bez względu na to, czy okno jest zamknięte, otwarte czy uchylone.
Żyłki rolety montuje się do wieszaków górnych oraz dolnych. Odpowiedni naciąg żyłki zapobiega odchodzeniu materiału od okna podczas jego uchylania. Na życzenie klienta możemy wykonać roletę bez prowadzenia żyłkowego.

Oczywiście można. W przypadku drzwi z poprzeczką ( dwu-szybowych) należy jedynie wtedy zastosować roletę w kasecie w systemie przestrzennym gdzie prowadnice są w kształcie litery “u”.  Jedna roleta wtedy może zasłonić całe drzwi balkonowe.

Oczywiście, że tak. Idealnym rozwiązaniem będą tu rolety  w kasecie z prowadnicami.

Roleta przyklejana jest do ramy lub listw przyszybowych a prowadnice doklejane są do okna.

Można również zastosować roletki mini z uchwytami przyklejanymi do ramy okna.

Wielu klientów zastanawia się czy aby żaluzje plisowane są produktem wytrzymałym. Często słyszymy pytania na ile to wytrzyma ? Więc odpowiadamy. Wytrzyma! Plisy okienne wytrzymują tak samo długo jak rolety rzymskie czy rolety w kasecie. Materiał podczas codziennego użytkowania sam z siebie nie drze się i nie przerywa.

Mamy aż 5 powodów, dla których warto!

– Dobra izolacja — dobrej jakości rolety okienne mogą pomóc Ci w utrzymaniu ciepła w pomieszczeniu w zimie i chłodu w lecie, co z pewnością zobaczysz na podsumowaniu rachunku za prąd 
– Ochrona przed słońcem — rolety okienne mogą chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem, dzięki temu latem nie odczujesz zbytniego przegrzania 
– Prywatność — rolety okienne mogą zapewnić prywatność — szczególnie jeśli mieszkasz w gęstej zabudowie 
– Estetyka — dobrej jakości rolety mogą wprowadzić do pomieszczeń estetyczny i elegancki wygląd, który może sprawić, że pomieszczenia będą wyglądać stylowo 
– Długowieczność — dobrej jakości rolety okienne znajdziesz w Naszym Sklepie, są trwałe i odporne na uszkodzenia, co oznacza, że nie trzeba ich często wymieniać 


Rodzaje osłon

Rolety dzień i noc

Rolety dzień-noc to system łączący w sobie nowoczesność oraz wysoki komfort codziennego funkcjonowania. Ta popularna osłona okna, daje możliwość regulacji stopnia zaciemnienia danego pomieszczenia, a także zmiany kąta wpadania promieni słonecznych.
Rolety typu dzień-noc to nowatorskie spojrzenie na gospodarowanie światłem. Innowacyjnością tych systemów jest zastosowanie dwuwarstwowej tkaniny o różnej przepuszczalności światła. Przez odpowiednie ustawienie pasów transparentnych i zaciemniających można płynnie regulować stopień nasłonecznienia w pomieszczeniu. Pozwalają na sterowanie światłem, a co za tym idzie również nastrojem we wnętrzu. Rolety montowane do ściany świetnie zastępują tradycyjne firanki.

Rolety dzień-noc bezinwazyjne mini

Rolety dzień i noc bezinwazyjne mini świetnie sprawdzą się tam, gdzie potrzebujesz zamontować osłonę bez wwiercania się w okno, sufit czy w ścianę. System mocowań polega na zawieszeniu rolety, w taki sposób, że nie zniszczy ona Twojego okna. Dodatkowo bez problemu dasz radę zrobić to samodzielnie.
Cieszą się dużą popularnością, ponieważ są praktyczne i łatwe w montażu, a zarazem wyglądają elegancko i dają nam kontrolę nad światłem. Idealnie sprawdzą się w małych oknach np. w łazience, czy w kuchni.

Rolety dzień i noc wolnowiszące

Rolety dzień i noc wolnowiszące sprawdzają się przede wszystkim w dużych pomieszczeniach, gdzie mamy większe okna, ale zarazem potrzebujemy zapewnić sobie od czasu do czasu intymność. Wolnowiszące rolety dzień noc najczęściej wybierane są do salonów. Montuje się je do ściany albo do sufitu. 

Rolety dzień i noc w kasecie

Rolety dzień-noc w kasecie montowane są do ramy okna, przez co zapewniają wizualną elegancję. Wykorzystywane są w biurach, domowych gabinetach czy we wnętrzach, w których stawiamy na elegancki design. Dodatkowo wyróżniają się tym, że tkanina ukryta jest w bocznych prowadnicach, a materiał można całkowicie odsłonić, chowając go w górnej kasecie. Można zastosować zarówno kasetę wykonaną z tworzywa PCV lub aluminium. 

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe to najchętniej wybierany system osłon okiennych. Jest to produkt zarówno prosty, klasyczny i zarazem popularny. Zapewniają intymność zarówno w dzień, jak i w nocy. Na pewno jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie klasyczne i estetyczne rozwiązania, a także ponadczasowe piękno i wysoką jakość.
Rolety materiałowe są proste zarówno w obsłudze, jak i w montażu, dzięki czemu sami poradzimy sobie z jego założeniem. Ten chętnie wybierany sposób na aranżację okna sprzyja wieloletniemu użytkowaniu przez klienta. Natomiast szeroki wybór kolorów i materiałów zapewnia idealne wykończenie każdego mieszkania.

Rolety materiałowe wolnowiszące

Rolety wolnowiszące sprawdzają się do dużych okien np. w kamienicach czy domkach jednorodzinnych. Wszędzie tam, gdzie nie da się zastosować roletek mini. Można je montować do ściany bądź do sufitu.

Rolety materiałowe w kasecie

Rolety w kasecie charakteryzują się tym, że tkanina zwijana jest do kasety. Tego typu rozwiązanie idealnie spełnia wymogi gwarancyjne okien nowej generacji, które są wyposażone w szyby zespolone. Roleta w kasecie z prowadnicami tworzy z oknem jednolitą i zintegrowaną całość.

Rolety bezinwazyjne mini

Roletki bezinwazyjne mini stosowane są w miejscach, gdzie okna są wymiarowe, niezbyt duże. Są łatwe w montażu i tanie, a ich dodatkowym atutem jest to, że zajmują dużo mniej miejsca niż firany czy zasłony. 

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie , czyli styl uwielbiany przez dekoratorów wnętrz, ponieważ rolety tego typu to nie tylko osłona okien ale również ozdoba całego pomieszczenia. To w szczególności ponadprzeciętna elegancja połączona z estetyką. Doskonale dekorują wnętrze, są jego pięknym dopełnieniem. Zasłona wykonana z wysokogatunkowej tkaniny układa się w poziome równomierne fałdy w trakcie podnoszenia. To idealne rozwiązanie dla wszystkich wymagających. Piękne, niezwykle stylowe i oryginalne rolety rzymskie to dobry sposób na odmienienie i odświeżenie wnętrza.

Roleta rzymska ma wiele zalet i świetnie spełni się w roli firany bądź zasłony w zależności od wybranej tkaniny. Rolety tego typu szyje się na miarę więc zawsze będą idealnie pasować. Kolejnym atutem jest możliwość ich montowania zarówno na ścianę, do wnęki jak i na skrzydło okienne.

Zalety rolet rzymskich:
– Idealne ułożone fałdy bez dodatkowego marszczenia.
– Swobodne ustawienie wysokości rolet przy pomocy sterowania łańcuszkowego.
– Łatwy sposób czyszczenia .
– Niezawodny samohamujący mechanizm, pozwala ustawić roletę rzymską na dowolnej wysokości.

Plisy okienne

Plisy to jeden z najbardziej funkcjonalnych systemów osłon okiennych. W plisach możemy podnosić oraz opuszczać górny i dolny profil rolety według własnego uznania. Dzięki temu możemy zasłonić dowolny fragment okna i mieć pełną kontrolę nad światłem dziennym. Kontrola przepuszczalności światła jest tutaj bardzo wysoka, dlatego jest to produkt dla osób, które lubią dobrze zaciemnić swoje pomieszczenie.
Plisy na okna to bardzo eleganckie rozwiązanie, które przy okazji jest niezwykle wygodne i funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Zarówno sama konstrukcja, jak i system montażu w żaden sposób nie ograniczają swobody otwierania okna.  Efekt harmonijki uzyskiwany jest dzięki plisowaniu termicznemu, co zresztą stanowi wyjaśnienie nazwy opisywanego rozwiązania. Proces plisowania termicznego przyczynia się do zachowania pożądanego kształtu przez materiał i sprawia, iż plisy są niezwykle łatwe w czyszczeniu.

Rolety plisowane Standard

Rolety plisowane Standard – montaż do listwy przyszybowej za pomocą wkrętów, bogata kolekcja kolorów profili aluminiowych pozwoli na dobranie odpowiedniej plisy do koloru ramy okna.

Rolety plisowane Basic

Rolety plisowane Basic – możliwość zawieszenia ich na ramie okna za pomocą regulowanych wieszaków. Bardzo proste w montażu, dodatkowo w bardzo korzystnej cenie. Bezinwazyjny montaż jest niezwykle szybki, bez uszkadzania okna, z którym na pewno poradzisz sobie sam. 

Rodzaje wieszaków

Wieszaki standardowe polecane są do większości okien otwieranych lub uchylnych.

Wieszaki przedłużane stosowane są do okien otwieranych lub uchylnych posiadające wywietrzniki na górnej części ramy okiennej. Są one dłuższe o 35 mm od wieszaków standardowych.

Wieszaki przyklejane umożliwiają montaż rolety na oknach nieotwieranych.

Instrukcje

Pomiaru i montażu żaluzji

Instrukcja montażu żaluzji 25 mm

Instrukcje pomiaru żaluzji 25 mm

Montaż na ścianie

Instrukcja montażu żaluzji 50 mm

Instrukcje pomiaru żaluzji 50mm

Montaż na ścianie