Jakie rolety wybrać do pokoju nastolatka? 

Jakie rolety wybrać do pokoju nastolatka? 

Każdy rodzic nastolatka wie, że urządzenie pokoju może okazać się dość trudne. To czas, kiedy dziecko bardzo mocno chce podkreślić swoją indywidualność i chce, żeby była ona widoczna w każdym aspekcie jego życia – również w pokoju. Dlatego wybór odpowiednich rolet do pokoju nastolatka to czasem nie lada wyzwanie. Pokój nastolatka powinien być miejscem, które sprzyja nauce, relaksowi i rozwijaniu zainteresowań. Rolety które wybierzesz, muszą więc spełniać kilka podstawowych kryteriów. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę, czego unikać i jakie rolety będą najlepsze do pokoju nastolatka. 

Funkcjonalność przede wszystkim 

Pokój nastolatka to wielofunkcyjna przestrzeń: służy do odpoczynku, rozrywki, nauki i snu. Dlatego też rolety powinny być praktycznie, nieskomplikowane i łatwe w obsłudze – tak, by Twój nastolatek mógł je zasłonić lub odsłonić jednocześnie oglądając ulubiony serial albo ucząc się do ważnego sprawdzianu. Doskonałym wyborem będą rolety dzień-noc, które umożliwiają regulację światła wpadającego do pokoju. Dzięki nim nastolatek może dostosować nasłonecznienie w pokoju do swoich potrzeb: więcej światła podczas nauki i mniej podczas relaksu czy snu. 

Odpowiedni design to podstawa 

Nastolatki chcą, żeby pokój – ich prywatna przestrzeń – odzwierciedlał ich osobowość i zainteresowania. Warto wybrać więc rolety, które wpasują się w aktualny styl Twojego nastoletniego dziecka. Najczęściej są to rolety z motywami graficznymi, mocne, wyraziste kolory i modne wzory. I choć nie zawsze to idealnie oddaje styl innych wnętrz w Twoim domu, takie rolety w pokoju nastolatka mogą stać się ciekawym elementem dekoracyjnym. Pamiętaj, że wybierając rolety do pokoju nastolatka, warto zawsze najpierw skonsultować z nim wybór – w końcu to jego pokój i to Twój nastolatek ma czuć się tam swobodnie i komfortowo. 

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele rodzajów i motywów rolet. Jednak to nie wszystko, co mamy w swojej ofercie! Jeśli zależy Ci na motywie, którego u nas nie widzisz – napisz do nas

Postaw na praktyczność i łatwość czyszczenia 

Rolety w pokoju nastolatka powinny być nie tylko praktyczne, ale też łatwe do utrzymania w czystości. Pokój, który staje się centrum wszystkich najważniejszych wydarzeń i aktywny tryb życia nastolatków sprawia, że zabrudzenia mogą zdarzać się dość często. Wybierz materiał, który będzie łatwy do czyszczenia: możesz wybrać tworzywa sztuczne lub tkaniny plamoodporne. Unikaj jednak rolet, które wymagają skomplikowanej pielęgnacji – mogą szybko stracić na estetyce. 

Jakich rolety sprawdzą się w pokoju nastolatka? 

Nasze doświadczenie pozwala nam uznać, że choć pokoje nastolatków bardzo się od siebie różnią, zazwyczaj sprawdzają się w nich te same modele i rodzaje rolet. To rolety, które łączą w sobie to, czego oczekują nastolatki oraz to, na czym najbardziej zależy rodzicom. A wszyscy wiemy, że to wcale niełatwa sprawa! Do pokoju nastolatka warto wybrać: 

Rolety do pokoju nastolatka – które się nie sprawdzą? 

Unikaj rolet, które są zbyt skomplikowane w obsłudze. Młodzież ceni sobie wygodę i szybkość działania, więc skomplikowane mechanizmy mogą okazać się w tym przypadku zupełnie niepraktyczne. Ponadto, rolety o delikatnych, trudnych do czyszczenia materiałach będą wymagały o wiele więcej wysiłku – a przecież skupiamy się na prostocie. 

Szukasz rolet do pokoju nastolatka? Znajdziesz je w naszym sklepie