Rolety wewnętrzne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć 

Rolety wewnętrzne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć 

Rolety wewnętrzne stanowią istotny element wyposażenia wnętrz, łącząc w sobie funkcjonalność z walorami dekoracyjnymi. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet wewnętrznych, nic więc dziwnego, że przy tak szerokim wyborze zastanawiasz się, jakie rolety wybrać i które sprawdzą się w Twoim domu najlepiej. Na szczęście nie musisz wybierać “w ciemno”. Odpowiadamy dla Ciebie na 5 najczęściej zadawanych pytań – oto 5 rzeczy o roletach wewnętrznych, które warto wiedzieć. 

Ten artykuł ułatwi Ci wybór odpowiedniego modelu i zapewni satysfakcję z użytkowania rolet na długie lata. Przekonaj się, co mówią nasi eksperci. 

Gdzie kupić rolety wewnętrzne? 

Jeśli planujesz zakup rolet wewnętrznych, istnieje kilka opcji, które warto rozważyć. Sklepy stacjonarne oferujące artykuły do wyposażenia wnętrz (najczęściej wybierane są sklepy sieciowe), często zapewniają okrojony wybór modeli, większość dostępnych tam rolet produkowana jest w “standardowych”, najbardziej popularnych rozmiarach. Dlatego właśnie coraz częściej ludzie decydują się na zakup bezpośrednio od dystrybutora. Dzięki temu: 

  • mogą porównać ceny i oferty różnych producentów 
  • mogą skonsultować się z doradcą, który naprawdę zna się na roletach 
  • mogą wybrać rolety produkowane na wymiar – idealne nawet przy niestandardowych oknach 

Sklep dzień&noc to sklep internetowy z żaluzjami, roletami i plisami. Gwarantujemy szybką dostawę, profesjonalną obsługę, a na terenie woj. lubuskiego – darmowy pomiar. 

Jak zmierzyć okno pod rolety wewnętrzne? 

Mierzenie okien jest kluczowym etapem przed zakupem rolet wewnętrznych. Pamiętaj, aby być dokładnym i zmierzyć okna nawet dwukrotnie, by upewnić, się, że pomiary są właściwe. Warto też zwrócić uwagę na ewentualne przeszkody, takie jak klamki czy uchwyty, które mogą wpłynąć na montaż lub funkcjonalność rolety. Dobre przygotowanie pomiarów zagwarantuje Ci idealne dopasowanie rolet do okna – dzięki temu rolety będą spełniały swoją rolę i wyglądały dobrze przez wiele lat. 

Wiemy, że pomiary mogą być skomplikowane, dlatego przygotowaliśmy gotowe instrukcje pomiaru rolet dostępnych w naszym sklepie.  Znajdziesz je na naszej stronie, w zakładce “porady”. 

Montaż rolet wewnętrznych – jak to zrobić? 

Montaż rolet wewnętrznych może wydawać się skomplikowany, jednak z odpowiednią instrukcją nie jest to zadanie nie do pokonania – nawet dla laika! Przed przystąpieniem do montażu dokładnie zapoznaj się z instrukcją producenta i przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia. Wybierz sposób montażu odpowiedni do Twojego okna. 

Tak jak w przypadku pomiarów, tak również montaż może powodować pewne problemy. W naszej zakładce “porady” znajdziesz też gotowe instrukcje z montażem. 

Jak czyścić rolety wewnętrzne? 

Regularne czyszczenie rolet wewnętrznych jest kluczowe dla utrzymania ich w dobrym stanie przez wiele lat. Metoda czyszczenia będzie zależała od materiału, z jakiego wykonane są Twoje rolety. W przypadku rolet z tkaniny lub materiału, często wystarczy odkurzacz lub przetarcie ich delikatnie zwilżoną ściereczką, natomiast rolety wykonane z tworzyw sztucznych można wyczyścić też używając łagodnego detergentu. Rolety rzymskie bez trudu wypierzesz nawet w pralce. Pamiętaj, żeby przed przystąpieniem do czyszczenia przeczytać instrukcję – znajdziesz tam zalecenia sposobu czyszczenia. 

Jakie rolety wewnętrzne wybrać? 

Ostateczny wybór rolet zależy od wielu czynników, takich jak preferencje estetyczne, potrzeby funkcjonalne, wymiary okna czy budżet. Warto zastanowić się nad rodzajem materiału, mechanizmem montażu i sterowania oraz estetyką, którą chcesz osiągnąć w swoim wnętrzu. Jeśli zależy Ci na dodatkowej izolacji termicznej, warto rozważyć rolety z warstwą izolacyjną. Niezależnie od wyboru, pamiętaj, że odpowiednio dobrane rolety zapewnią Ci satysfakcję z dokonanego zakupu na lata. 

Skontaktuj się z nami i porozmawiaj z naszym doradcą, by wybrać najlepsze rolety do Twojego wnętrza.