Żaluzje pionowe – najlepsze rozwiązanie dla biura 

Żaluzje pionowe – najlepsze rozwiązanie dla biura 

Żaluzje pionowe, popularnie nazywane verticalami, doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie występują duże przeszklenia. Właśnie dlatego tak chętnie wybierane są m.in. do pomieszczeń biurowych. Dzięki możliwości dopasowania do niestandardowych okien, stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych rolet, jednak to nie jest ich jedyna zaleta. Dlaczego żaluzje pionowe to najlepsze rozwiązanie dla biura? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej! 

Jak wyglądają żaluzje pionowe?

Verticale to żaluzje, które zrobione są z lameli o odpowiednich wymiarach, sterowane systemem sznurkowo koralikowym. Ponieważ są robione na wymiar, często wykorzystuje się je do okien o niestandardowych rozmiarach. Można zamontować je na kilka sposobów, zależnie od potrzeb, jednak najpopularniejszy z nich, to montaż do sufitu. Cały system wykonany jest tak, by lamele idealnie do siebie pasowały, pozwalając na pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Warto również wspomnieć, że żaluzje pionowe mogą służyć również np. do przedzielenia pomieszczenia lub wydzielenia stref dla pracowników, spełniając niejako rolę ścianki działowej. 

Verticale w biurze 

Ten rodzaj żaluzji najczęściej można spotkać m.in. w biurach. Świetnie się tam sprawdzają, bo stanowią idealną osłonę nawet do bardzo dużych przeszkleń. Dzięki temu zapewniają prywatność i zwiększają komfort pracy. Możliwość kontroli ilości światła wpadającego do pomieszczeń, pozwala ustawić żaluzje tak, by np. światło nie odbijało się od monitorów. Co istotne, nawet kiedy żaluzje są całkowicie zasłonięte, wciąż zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co ma duże znaczenie, szczególnie w przypadku pomieszczeń, w których pracuje kilka osób. 

Praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Bardzo ważną zaletą verticali jest fakt, że zawsze wyglądają estetycznie i świetnie dopasowują się do wystroju wnętrza. Nadają pomieszczeniom bardziej oficjalny, ale wciąż przytulny wygląd, szczególnie w połączeniu z jasnymi kolorami ścian. Dodatkowo, żaluzje pionowe są praktyczne i bardzo rzadko zdarzają się przy nich jakiekolwiek awarie. Są łatwe w obsłudze i czyszczeniu, dlatego tak dobrze radzą sobie w biurach. Wiemy jak to jest, kiedy jednocześnie każdy z pracowników chce dostosować idealny poziom nasłonecznienia – to często wymaga pracy zespołowej, prawda? 

Zalety żaluzji pionowych

  • estetyka: pełnią funkcję ochrony przed światłem, a ich prosta, pionowa struktura doskonale komponuje się z nowoczesnymi, biurowymi wnętrzami; 
  • kontrola prywatności: stanowią doskonałe rozwiązanie dla biur na parterze, zapewniając pracownikom prywatność i zwiększając ich komfort pracy; 
  • montaż: możliwość montażu do ściany, we wnęce okiennej lub do sufitu; 
  • jakość: lamele w żaluzjach pionowych wykonane są z wysokiej jakości materiałów, łatwych do utrzymania w czystości; 

Jak czyścić verticale? 

Chociaż żaluzje mogą być naprawdę duże, ich czyszczenie nie zabiera zbyt wiele czasu i jest naprawdę proste. Na co dzień wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką by pozbyć się pyłków czy kurzu. Równie dobrze, co szmatka sprawdzi się też zwykły domowy odkurzacz. Zamontuj okrągłą szczotkę z włosiem, ustaw niską moc i odkurzaj żaluzje od góry do dołu. W przypadku większych porządków lub miejsc, w których higiena i sterylność są wyjątkowo ważne, np. gabinety lekarskie, żaluzje możesz zdjąć i umyć. 

Żaluzje pionowe – czy można montować je w domu? 

Oczywiście, że tak! Chociaż najczęściej wybierane są do pomieszczeń biurowych, verticale coraz chętniej zakładane są również w domach i mieszkaniach. Są popularne szczególnie w przypadku dużych okien, np. w salonach czy sypialniach. Stanowią doskonałą ochronę przed światłem, zapewniają prywatność i świetnie współgrają właściwie z każdym stylem wykończenia wnętrz. 

Verticale – tylko do biura? 

Żaluzje pionowe świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu z oknami w niestandardowych wymiarach, szczególnie tych z dużymi przeszkleniami. Montowane są nie tylko w biurach czy domach, ale również aulach, gabinetach lekarskich, salach wykładowych, galeriach sztuki, czy miejscach użyteczności publicznej, takich jak szkoły czy urzędy. 

Szukasz idealnych rozwiązań dla domu lub biura? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w wyborze najlepszych osłon okiennych.